Zabawki do nauki programowania

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Zabawki uczące dzieci programowania

Wraz z rozwojem technologii wzrasta znaczenie programowania. Szacuje się, że ta umiejętność w najbliższych latach będzie równie ważna na rynku pracy, co język angielski. Już teraz powstają specjalne szkoły i kursy mające na celu zapoznanie dzieci z jej podstawami. Podobne rezultaty można jednak osiągnąć w domu poprzez zabawę. W końcu jest to najskuteczniejszy sposób nauki i programowanie nie stanowi tu wyjątku.

Roboty do programowania dla dzieci

Firmy takie jak Robotis, Jimu Robot, Ozobot czy Alilo oferują specjalne roboty, które dziecko może samodzielnie złożyć, a następnie zaprogramować. Wiedza, którą przyswajają maluchy – w tym język programowania – jest oczywiście uproszczona, aby wykonywane czynności były jak najbardziej intuicyjne. Niemniej jednak, rozwija to zdolności logicznego i analitycznego myślenia, a w przyszłości da solidne podstawy do bardziej zaawansowanego nauczania. Dodatkowo, oferowane zabawki te stają się coraz bardziej zaawansowane, a jednocześnie przystępne cenowo.

Czego zatem możemy oczekiwać po robocie do nauki programowania? Mowy i śpiewu, tańca, ruchu w różnych kierunkach, omijania przeszkód, a nawet reagowania na bodźce. Większość modeli bowiem posiada wbudowane czujniki ruchu i dźwięku, co czyni je w pełni interaktywnymi. Zabawka może zapamiętać sekwencję poleceń i następnie je wykonać lub możemy sterować nią bezpośrednio za pomocą pilota. Co ważne, urządzenia te nie są zasilane na baterie, a przez kabel USB, co zmniejsza koszty użytkowania.

Warto w tym miejscu nadmienić, że już kilkuletnie maluchy powinny sobie poradzić z wybranymi modelami robotów. Przykładowo, robot do nauki programowania Alilo Explorer M7 jest dedykowany dla dzieci już powyżej 3 roku życia. Łączy on w sobie elementy nauki i rozrywki. Ze względu na to, że zabawka obsługuje język angielski podczas mówienia, śpiewania lub opowiadania bajek, może też pomóc w przyswajaniu języka obcego już od najmłodszych lat. W zestawie znajdziemy ponadto kolorowe puzzle, które posłużą do układania ścieżek.

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.