Filtruj

Włączone filtry:
  Wiek

  Zabawki dla półtorarocznego dziecka

  na stronę
  Pokazuje 1 - 15 z 66 elementów
  Pokazuje 1 - 15 z 66 elementów

  Zabawki dla 18 miesięcznego dziecka

  Jeśli w naszym domu przebywa dziecko, to z pewnością bardzo łatwo zauważyć tempo, w jakim ono się rozwija. Wszystko oczywiście dzieje się bardzo szybko, a dorosłe osoby z otoczenia stają się z rosnącym wiekiem maleństwa coraz większym dla niego autorytetem. Powtarza ono ruchy i wszelkie czynności, jakie wykonuje osoba, na którą aktualnie zwraca uwagę. 

  Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze zabawek dla dziecka półtorarocznego dziecka?

  Jeśli rodzina na przykład spędza wiele godzin przed komputerem w obecności dziecka, to ono na pewno zwróci na to uwagę. Co więcej, będzie bardzo ciekawe, w jaki sposób to się dzieje, uzna to za zabawę i także będzie chciało tego wypróbować. Dlatego tak ważne jest, aby dziecku, które skończyło już swoje 18 miesięcy pokazywać coraz dokładniej, jak działa świat, na jakich zasadach funkcjonuje. Oczywiście chodzi tutaj o powtarzanie takich czynności, jak na przykład rzucanie piłką. Ma to związek z coraz większą świadomością własnego ciała i tego jak wiele rzeczy można dzięki niemu zrobić. 

  Panowanie nad własnym ciałem w tym czasie staje się coraz mniej problematyczne, tak więc wniosek nasuwa się sam. Mianowicie chodzi o to, że wiek 18 miesięcy to rozpoczęcie najważniejszego okresu rozwoju, dlatego też warto pomóc sobie tym, co dostępne jest obecnie bez problemu. Chodzi tutaj oczywiście o zabawki dostosowane do tego wieku, bo jak wiemy tak właśnie są one podzielone. Jest to doskonały moment, aby zakupić takiemu dziecku zestaw do jedzenia, oczywiście dostosowany do tego, co może się wydarzyć podczas samodzielnych prób zjedzenia posiłku. Warto więc, aby był on plastikowy, bo jak wiemy - talerze bardzo lubią latać. 

  Ale dzięki takim wypadkom, dziecko także uczy się tego, co stanie się w chwili, gdy ceramiczny przedmiot spadnie. Mianowicie chodzi tutaj o bardziej skomplikowane związki przyczynowo skutkowe. Dziecko rzuci talerzem z jedzeniem, jedzenie spadnie na podłogę, a mama będzie zła. Jest to także doskonały moment, aby sprezentować dziecku takie książeczki, które może samo używać. Co więcej, coś powinno się z nimi dziać. Nie zapominajmy także o zabawkach do wody lub do piasku. Dzięki nim dziecko może zarówno rozwijać swoje zmysły i umiejętności, ale także na przykład podczas budowy zamków z piasku ćwiczyć swoją kreatywność.

  Ekspresowa wysyłka

  nawet do 24 h.

  Wysoka jakość

  naszych produktów.

  Ekologiczne opakowania

  100% karton i papier.

  Bezpieczne płatności

  przelew online, karta, BLIK.

  Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

  Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

  Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.