Zabawki dla dzieci od 10 miesiąca

Jakie zabawki będą najlepszym wyborem dla 10 miesięcznego dziecka?

Czas płynie bardzo szybko szczególnie wtedy, gdy możemy patrzeć każdego dnia, jak rozwija się nasze dziecko. Z każdym dniem takie maleństwo zaczyna posiadać coraz więcej nowych umiejętności, dzięki czemu jego rozwój następuje w bardzo szybkim tempie. Zadaniem starszych osób z otoczenia jest jak najlepsze umożliwienie mu tego. Najlepszym sposobem jest po prostu sprezentowanie takiemu dziecku nowych zabawek, ale także pokazanie, w jaki sposób powinno się ich używać. 

Najczęściej, kiedy stoimy przed dylematem zakupy zabawki dla danego dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenie, które znajduje się na opakowaniu. Ma to związek oczywiście z tym, aby dostosować odpowiednio zabawkę do wieku danego dziecka. Prawdziwym hitem dla dzieci w tym wieku są wszelkiego rodzaju zabawki manualne, które wydają dźwięki. Ale nie tylko. Jest to także wiek, kiedy większość maluchów zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki lub przygotowują się do tego „wielkiego kroku” w swoim rozwoju. Jednak, jeśli nawet takie dziecko jeszcze nie chodzi, to z pewnością już bez problemu raczkuje. Dlatego też zabawkami, która doskonale sprawdzą się w tym momencie, są różnego rodzaju maty. Zarówno te zwykłe, jak i takie, które potrafią wydawać dźwięki. 

Warto w tym wieku szczególnie zwracać uwagę na to, aby zakupione przez nas przedmioty były jak w największym stopniu funkcjonalne. Dziecko 10+ właśnie w tym momencie zaczyna wkraczać w najbardziej potrzebny okres rozwojowy w swoim życiu, dlatego też powinniśmy mu to ułatwiać na tyle, na ile jest możliwe. Jest to oczywiście wiek, kiedy dziecko wykazuje coraz większe chęci do tego, aby samodzielnie jeść. Warto umożliwiać mu to w momencie, kiedy oczywiście jest to wskazane i nie powinno wyrządzić żadnych szkód. Co więcej, dzieci w tym wieku zaczynają zauważać związki przyczynowo-skutkowe. Tak więc wszystkie zabawy z piłką mogą wiązać się dla osoby dorosłej z jej ciągłym przynoszeniem dziecku. Dlaczego? Ponieważ maluch rzuca piłkę i czeka na to, co się stanie. Zadaniem rodzica jest wtedy to, aby umożliwić mu ponowne jej rzucenie. 

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.