Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Jakie zabawki będą odpowiednie dla dziecka w wieku od 0 do 3 miesięcy?

Urodzenie się dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem. Sprawa ta dotyczy oczywiście zarówno rodziców, jak i pozostałych członków rodziny, ale także znajomych i przyjaciół. Wszystkie te osoby starają się zapewnić maluszkowi jak najlepszy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Dziecko zaraz po urodzeniu zaczyna powoli odkrywać otaczający go świat. Zauważa z każdym dniem coraz więcej. Jednak mimo wszystko każde dziecko rozwija się we własnym tempie, a my możemy mu to tylko umożliwiać i ułatwiać. Pomóc w tym mogą specjalnie przystosowane zabawki dla dzieci 0+. 

Na tym etapie rozwoju szczególnie ważne jest to, aby zwrócić uwagę na to, jakimi zabawkami może bawić się dziecko. Najczęściej ono samo nie jest w stanie używać zbyt dużej ilości przedmiotów. Jednak my pokazując mu, jak one działają, uczymy takie maleństwo, jak za jakiś czas będzie mógł się nimi posługiwać. Na przykład widać to podczas zabawy grzechotką. Z początku dzieci nie potrafią jeszcze chwytać ani utrzymywać w ręce żadnych przedmiotów. Jednak, kiedy my trzymając takiego malucha na kolanach pokazujemy mu, że w ręce trzymamy grzechotkę i jednocześnie poruszamy nią i wydaje ona dźwięki, uczymy dziecko, jak też powinno za jakiś czas postępować. 

W późniejszym czasie można także próbować podawać dziecku do ręki taką zabawkę i w ten sposób uczyć je, jak należy z nią postępować. Przede wszystkim ogromnie ważną sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru zabawek dla dzieci w tym przedziale wiekowym, jest to, aby w jak najprostszy i najlepszy sposób uczyły, bawiły i pomagały w poznawaniu i odkrywaniu świata. Sprawdzają się tutaj doskonale wszelkiego rodzaju zabawki, które w jakikolwiek sposób wydają dźwięki. Ma to związek oczywiście z tym, że zmysł słuchu u takich maluszków musi się do końca rozwinąć, a wszelkiego rodzaju nieznajome dźwięki bardzo często mogą go zaciekawić. Wniosek z tego jest taki, że na tym etapie rozwoju to raczej my musimy używać zabawek, pokazywać je maluchowi, a on uczy się, w jaki sposób chwytać, rzucać, włączać i wyłączać. 

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.