Zabawki 

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 279 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 279 elementów

Zabawki dla dzieci, które kształcą i uczą

Od najwcześniejszych chwil swojego życia dziecko poznaje świat poprzez zabawę. Jej charakter zmienia się wraz z rozwojem potrzeb i umiejętności maleństwa. Początkowo opierają się one na zmysłach: dotyku, wyglądzie, dźwięku. Jaskrawe barwy i wesołe melodie sprawiają wówczas najwięcej radości, lecz wymagania i ciekawość rosną z wiekiem. Niemniej, każdemu z tych etapów nieodłącznie towarzyszą różnorodne zabawki dla dzieci.

Rola zabawek w rozwoju dziecka

Zabawki dla dzieci mają na celu nie tylko zapewnienie rozrywki. Powinny one przede wszystkim stymulować do rozwoju, czy to fizycznego czy umysłowego. Wybór pierwszych zabawek sensorycznych zazwyczaj nie stanowi problemu. Im jednak dziecko starsze, tym częściej zadajemy sobie pytanie: co kupić dla naszej pociechy?

Asortyment zabawek dla dzieci dostępny na rynku jest bardzo szeroki, a producenci nieustannie proponują nam nowe rozwiązania. Czy wszystkie z nich są tak atrakcyjne, jak wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka? Okazuje się, że zabawka oferująca wszystko wcale nie musi być dobra. Dziecięca wyobraźnia to nieokiełznana moc, która potrzebuje ujścia. To właśnie dlatego niektóre zabawki dla dzieci dość szybko lądują w kącie – są po prostu nudne. Nic więc dziwnego, że zabawki kreatywne czy interaktywne zyskują coraz większą popularność.

Zabawki dla dzieci dopasowane do ich potrzeb

Choć wielu rodziców z pewnością nad tym ubolewa, niestety nie istnieją zabawki uniwersalne. Nawet dobrze znane i powszechnie lubiane pluszaki nie zawsze będą strzałem w dziesiątkę. W końcu niektórzy wolą misie, a inni psiaki, prawda? Aby naprawdę ucieszyć dziecko, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Pierwsze kryterium, o którym nie możemy zapominać, to oczywiście wiek dziecka. Tutaj z dużą pomocą przychodzą sami producenci zabawek dla dzieci, którzy jasno określają na swoich produktach, dla jakiej grupy wiekowej są one przeznaczone. Bardzo istotna w tym miejscu będzie kwestia bezpieczeństwa. Wszystkie zabawki przed dopuszczeniem do sprzedaży muszą być odpowiednio przetestowane i uzyskać oznaczenie CE. Mimo to jednak jako odpowiedzialni dorośli, powinniśmy spojrzeć na wszystko jeszcze raz krytycznym okiem. Z jakiego tworzywa jest zabawka? Jaka jest jakość wykonania? Czy któreś elementy mogłyby zostać połknięte lub łatwo ulec zniszczeniu czy też zgubieniu?

Kolejny aspekt, który oczywiście musimy uwzględnić, to indywidualne zainteresowania dziecka – i dotyczy to nie tylko starszaków! W końcu każde dziecko ma swoje upodobania odnośnie preferowanych aktywności i nie wszystkie propozycje będą sprawiały mu tyle samo przyjemności. Warto w tym miejscu nadmienić, że dzieci są często zmienne. Jeśli więc nasza pociecha ma ulubioną zabawkę bądź postać z bajki, czasem lepiej wstrzymać się z urządzaniem całego pokoju pod tym kątem – tak na wszelki wypadek, gdyby następny dzień miał zupełnie innego bohatera.

Z drugiej strony, zawsze powinniśmy słuchać naszych dzieci. Nigdy nie należy ich zmuszać do używania określonych zabawek, tylko dlatego, że są one przeznaczone dla chłopców lub dziewczynek. Twój brzdąc szybko nudzi się malowaniem farbkami? Być może bardziej spodoba mu się konstruowanie z klocków. To właśnie z tego względu tak ważny jest wspólny czas, jaki rodzice spędzają z dziećmi.  Pozwala to nie tylko zauważyć jakie aktywności sprawiają maluchom najwięcej przyjemności, ale też i skontrolować, co wynoszą one z zabawy. Warto jest je dopytywać, jak rozumieją poszczególne rzeczy, dociekać, co robią i dlaczego. Takie sytuacje często sprzyjają ważnym rozmowom, a ponadto wpływają na rozwój emocjonalny dziecka.

Zabawki dla dzieci w sklepie Kreatywne Zabawki

W sklepie Kreatywne zabawki wszystkie zabawki dla dzieci spełniają najwyższe standardy wykonania. To sprawia, że są zarówno wytrzymałe, jak i bezpieczne. Ponadto, oferta jest dobierana w sposób mający zawsze na uwadze rozwój dziecka i zainspirowanie go do aktywności.  W związku z tym znajdziemy tu zabawki kreatywne, interaktywne (w tym do nauki programowania), zabawki drewniane, konstrukcyjne, plastyczne oraz muzyczne. 

Ekspresowa wysyłka

nawet do 24 h.

Wysoka jakość

naszych produktów.

Ekologiczne opakowania

100% karton i papier.

Bezpieczne płatności

przelew online, karta, BLIK.

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.