Filtruj

Włączone filtry:
  Wiek

  Zabawki dostosowane do wieku dziecka

  na stronę
  Pokazuje 1 - 15 z 168 elementów
  Pokazuje 1 - 15 z 168 elementów

  Zabawki dopasowane do wieku dziecka

  Wychowywanie dziecka i dbanie o jego rozwój to bardzo wymagające zadanie dla wszystkich rodziców. Potomstwo potrzebuje szczególnie dużo uwagi na samym początku swojej drogi życiowej. Dla świeżo upieczonych rodziców najczęściej nie jest to proste wyzwanie, jednak większość z nich mierzy się z nim, najlepiej jak potrafi. Nawet, jeśli nie posiadamy swoich dzieci, to z pewnością każdy z nas wie, że maluchy uwielbiają się bawić i mogłyby spędzać wiele godzin na zabawie. Jednak potrzebne są im do tego odpowiednie zabawki. Dzieci je kochają, prawda? 

  Jak dopasować zabawki do wieku dziecka? 

  W każdym domu, gdzie mieszka chociaż jedna mała pociecha, z pewnością znajduje się całe mnóstwo zabawek. Jest to całkowicie normalne. Dzieciom zabawki mogą się szybko nudzić i poza tym zarówno rodzina, jak i znajomi bardzo często dają je w prezencie. I właśnie w ten sposób przedmioty te gromadzą się w domach, gdzie najczęściej przebywają maluchy. Jak wiemy, dla każdego wieku dostosowane są inne zabawki. Wynika z tego, że dziecko w wieku 2 lat będzie bawiło się innymi zabawkami niż to, które ma pół roku i jeszcze innymi niż to, które ma na przykład 6 lat. 

  Jest to oczywiście związane z ciągłym rozwojem zarówno psychicznym, jak i fizycznym brzdąców. Jednak jest bardzo ważna cecha, która łączy wszelkiego rodzaju przedmioty, które mają służyć do zabawy. Ma to oczywiście związek z tym, aby pomagały one dzieciom w ich naturalnym rozwoju. Im nasze skrzaty będą starsze, tym bardziej będą ciekawe świata i jeszcze bardziej będą chciały go odkrywać. Dlatego też zarówno rodzice, jak i rodzina czy przyjaciele podczas zakupu zabawek powinni dostosowywać je do wieku. 

  Czy oznaczenia wiekowe na opakowaniach zabawek są trafne?

  Najczęściej na wielu produktach widnieją oznaczenia od producenta, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są te produkty, co jest oczywiście dla nas dużym ułatwieniem. Szczególnie wtedy, gdy nie do końca wiemy, na jakim etapie rozwoju jest dane dziecko, któremu chcemy sprezentować taką zabawkę. Dzięki takim oznaczeniom z pewnością bez problemu jesteśmy w stanie ją dobrać odpowiednio do potrzeb, jakie w tym momencie wykazuje dziecko. 

  Umiejętność dobierania zabawek według wieku niestety zazwyczaj nie należy do mocnych stron mężczyzn. Przyjęło się, że wybór ten powinien raczej należeć do kobiet, które są bardziej zorientowane w tej tematyce. Jednak dla Panów jest także doskonałe rozwiązanie w tej problematycznej sytuacji. Wystarczy zapytać o radę konsultanta w sklepie. Z pewnością bez problemu udzieli on kilku ważnych wskazówek, dzięki którym można zakupić odpowiednią zabawkę. 

  Jednak wielu z nas z pewnością zastanawia się, dlaczego w ogóle należy dobierać zabawki do wieku dziecka? Jest to bardzo proste. Przede wszystkim muszą one odpowiadać zdolnościom malucha na danym etapie rozwoju i pomagać je poszerzać. Dzieci szczególnie bardzo szybko zdobywają nowe kompetencje, a dopasowana zabawka pomoże je utrwalać i pogłębiać. 

  Czy można wspomóc rozwój dziecka zabawkami?

  Na każdym etapie rozwoju maluch powinien ćwiczyć kolejne nowe umiejętności, które dopasowane są do tego, co na dany moment jest w stanie wykonać i co mogłoby go zaciekawić lub po prostu mu się spodobać. Noworodki najczęściej rozwijają na samym początku swój zmysł dotyku. Odkrywają wtedy, że każdy przedmiot może posiadać inną w dotyku powierzchnię. Co więcej coś może być wypukłe, natomiast coś innego wklęsłe. 

  Następnie dziecko rozwijając się, może odkrywać, że dany przedmiot można przekręcić bądź odkręcić, jeszcze inny włożyć lub wyciągnąć. I właśnie do tych etapów powinny być dostosowywane zabawki dla maluchów. Jednak oczywiście może zdarzyć się tak, że mimo iż dziecko skończyło już, załóżmy 4 lata, to niekoniecznie musi być już gotowe na zabawę przedmiotami, na których opakowaniu jest właśnie jego przedział wiekowy. Musimy to uszanować i pozwolić mu się rozwijać swoim tempie. Niektóre zabawki przecież mogą poczekać na odpowiedni moment i nic się z nimi nie stanie, prawda?   

  Ekspresowa wysyłka

  nawet do 24 h.

  Wysoka jakość

  naszych produktów.

  Ekologiczne opakowania

  100% karton i papier.

  Bezpieczne płatności

  przelew online, karta, BLIK.

  Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

  Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

  Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.