Filtruj

Włączone filtry:
  Wiek

  Zabawki konstrukcyjne dla dzieci

  na stronę
  Pokazuje 1 - 15 z 50 elementów
  Pokazuje 1 - 15 z 50 elementów

  Zabawki konstrukcyjne dla dzieci w każdym wieku

  Zabawki konstrukcyjne mają wiele zalet. Pozwalają bowiem ćwiczyć dziecku zarówno umiejętności motoryczne, jak i stymulują do kreatywnego oraz logicznego myślenia. Warto jednak mieć na uwadze, że zabawki konstrukcyjne to nie tylko tradycyjne klocki. Zaliczamy do nich także kulodromy. Na czym polega różnica?

  Czym są klocki chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, lecz kulodromy mogą być bardziej tajemniczym pojęciem. Ujmując najprościej, są to konstrukcje wykorzystujące grawitację do sprowadzenia na dół kuli, prowadząc ją przez labirynty i przeszkody, które w przypadku nieco bardziej złożonych modeli mogą być skonstruowane przez samo dziecko. Proces ten jest bardzo angażujący i atrakcyjny do oglądania, zwłaszcza w przypadku zabawek wykorzystujących efekty dźwiękowe. Co ważne, rozwija to dodatkowo myślenie przyczynowo-skutkowe.

  Zabawki konstrukcyjne – klocki i kulodromy

  Zabawki konstrukcyjne zazwyczaj są wykonywane z drewna lub plastiku. Dotyczy to zarówno klocków, jak i kulodromów. Warto tu jednak zaznaczyć, że zabawki drewniane – zwłaszcza w tym drugim przypadku – zaleca się głównie młodszym dzieciom ze względu na większą wytrzymałość produktu. Zazwyczaj są one też droższe. Modele plastikowe są bardziej delikatne, ale za to pozwalają na większe manipulacje konstrukcjami, co oczywiście będzie również wymagało lepszej motoryki.

  Tak jak w przypadku wszystkich zabawek dla dzieci, tak i tutaj marka ma znaczenie. Firmy takie jak Bigjigs Toys czy Plan Toys oferują bogaty asortyment obu rodzajów zabawek konstrukcyjnych. Jeśli jednak chodzi o kulodromy, poza producentem musimy mieć na uwadze rozmiar całej konstrukcji. Większe modele mogą sprawiać więcej radości, ale potrzebujemy na nie miejsca. Na szczęście dzięki estetycznemu wykonaniu, wysokie wieże i systemy zawiłych korytarzy mogą stanowić całkiem dobrą dekorację pokoju dziecięcego.

  W sklepie Kretywne zabawki dostępne są ponadto takie marki produkujące zabawki konstrukcyjne jak Moluk, Boon, Lindenwood, Korbo czy Janod.

  Ekspresowa wysyłka

  nawet do 24 h.

  Wysoka jakość

  naszych produktów.

  Ekologiczne opakowania

  100% karton i papier.

  Bezpieczne płatności

  przelew online, karta, BLIK.

  Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

  Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

  Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.