Filtruj

Włączone filtry:
  Wiek

  Zabawki magnetyczne dla dzieci

  Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
  Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

  Zabawki magnetyczne

  Zabawki magnetyczne dla dzieci są rodzajem zabawek kreatywnych. Rozwijają logiczne myślenie oraz zdolności analityczne, a z drugiej strony skłaniają do używania wyobraźni. Znajdziemy tu przede wszystkim układanki i puzzle, które wykorzystują mechanizm magnetyczny w celu zwiększenia swojej atrakcyjności. Pozornie jest to jedyna rzecz, która odróżnia je od swoich tradycyjnych odpowiedników. Niemniej jednak, zmienia ona całkiem sporo.

  Do zalet zabawek magnetycznych należy ich praktyczność. Dzięki magnesom, poszczególne elementy nie powinny się zgubić, co w przypadku układanek jest bardzo ważne. Jak bowiem złożyć puzzle bez brakującego kawałka? Ponadto, z zabawek magnetycznych można korzystać w niemal każdych warunkach, w tym w trakcie podróży. Wykorzystanie do zabawy lodówki będzie natomiast ciekawym urozmaiceniem.

  Zabawki magnetyczne dla dzieci a rozwój umysłowy

  Zabawki magnetyczne od swoich tradycyjnych odpowiedników różnią się też tym, że wzbudzają większą ciekawość. Każdy maluch z pewnością będzie zaintrygowany tym, jak i dlaczego puzzle się przyciągają lub odpychają. Inaczej mówiąc, już na starcie mamy tu bonusowy czynnik stymulujący.

  Bardzo duży wybór zabawek magnetycznych ma marka Petit Collage. Są to przykładowo układanki zawierające elementy o charakterze ubieranek. Takie aktywności szczególnie zachęcają do twórczości, a przy tym przyczyniają się do rozwoju poczucia estetyki.

  Propozycja od firmy Janod z kolei pomaga kształtować wrażliwość dziecka. Ich magnetyczna układanka Emocje skłania do rozmów o uczuciach i stanach emocjonalnych dnia codziennego. Pociecha uczy się tu nie tylko nazywać emocje, ale i je rozpoznawać. Jest to bardzo istotna umiejętność.

  Oczywiście nie możemy zapomnieć o wspomnianych już puzzlach, które jako jedna z niewielu aktywności angażuje jednocześnie obie półkule mózgowe. Jest to więc zabawa, która będzie bardzo korzystna dla rozwoju młodej osoby. Podobne właściwości będą miały zestawy klocków do budowania produkowane przez Little Bits.

  Ekspresowa wysyłka

  nawet do 24 h.

  Wysoka jakość

  naszych produktów.

  Ekologiczne opakowania

  100% karton i papier.

  Bezpieczne płatności

  przelew online, karta, BLIK.

  Zapisz się do newslettera i odbierz rabat

  Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki newslettera i oświadczasz, że znana Ci jest nasza polityka prywatności.

  Dziękujemy za ostatnie kilka lat zaufania. Obecnie sklep przeznaczony jest na sprzedaż - w przypadku zainteresowania zakupem sklepu prosimy o kontakt.